Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dżiwiny dźwięk przy opuszczaniu szyby?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dżiwiny dźwięk przy opuszczaniu szyby?

    Zamieszczone przez promader
    a szybki ile ściemniasz? na maxa...?ja jak ściemniałem odradzali mi właśnie tak a ja sie uparłem i mi sie podoba o dziwo im tez się spodobało ale dopiero jak zobaczyli efekt na aucie
    Nie nie,tylko ściemnia delikatnie ale całość.

    Autem dużo jeździ żona i nie chce za bardzo ściemnić aby nie krzyczała :P

  • #2
    Dżiwiny dźwięk przy opuszczaniu szyby?

    Dzisiaj jak zrobiło się ciepło zauważyłem, że w trakcie otwierania szyb przednich coś hałasuje ciężko mi to opisać takie chrobotanie trzeszczenie dotyczy to tylko szyb przednich. W trakcie zamykania wszystko jest ok. Szyby otwierają się i zamykają prawidłowo tylko przy otwieraniu występuje ten hałas. Wieczorem gdy spadała temperatura przy otwieraniu jest cicho, więc związane jest to z temperaturą na zewnątrz. Czy może ktoś zaobserwował coś podobnego u siebie?
    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

    Komentarz


    • #3
      U mnie dziwnych dźwięków nie ma jeśli chodzi o szyby ale... 3 razy miałem sytuację, że nie mogłem otworzyć okna ani z lewej ani z prawej strony :O Niezły stres był przy podjeździe pod bramkę na A4 przy pobraniu biletu xDD Walnięcie pięścią w boczek pomogło :|

      Komentarz


      • #4
        Dźwięk ten pochodzi zapewne od linki przewijającej się po kółku. Raczej nie ma się czym przejmować.

        Komentarz


        • #5
          lukaszc2, U mnie w O2 FL też pojawiało się takie dziwne chrobotanie podczas otwierania okna od strony kierowcy Przesmarowałem uszczelki tym - Silikon Spray (po całkowitym otwarciu okna) tam gdzie miałem dostęp i skąd dochodził dźwięk. Użyłem płaskiego noża i szmatki nasączonej silikonem. Jak na razie jest cisza.
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez georgg
            lukaszc2, U mnie w O2 FL też pojawiało się takie dziwne chrobotanie podczas otwierania okna od strony kierowcy Przesmarowałem uszczelki tym - Silikon Spray (po całkowitym otwarciu okna) tam gdzie miałem dostęp i skąd dochodził dźwięk. Użyłem płaskiego noża i szmatki nasączonej silikonem. Jak na razie jest cisza.
            Bardzo Ci dziękuję, właśnie na to wpadłem dzisiaj jak padał deszcz otwieram szybę a tu cisza silkion poszedł już w ruch. Przesmaruję jeszcze raz jak wyschną uszczelki (od deszczu). Mam nadzieje, że to pomoże.
            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

            Komentarz


            • #7
              Też doświadczyłem chrobotania w lewych przednich drzwiach ze 3 razy. Wydaje mi się, ze to pochodzi od ocierania szyby o uszczelkę gumową.

              Zamierzałem z tym jechać do serwisu, bo myślałem że to mechanizm opuszczania szyb, ale może obejdzie się tylko przesmarowaniem....
              Pomogło przesmarowanie?
              O3 1,4 TSI 140KM Elegance
              Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
              Przebieg-ponad 25 000 km ...

              Komentarz


              • #8
                Alf, tak jak pisałem powyżej u mnie objawy ustąpiły. Zobaczę jak będzie latem.
                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                ​​​
                Grzegorz

                Moja Ambitna Czarnula

                Komentarz


                • #9
                  Też będę musiał smarować bo czasami takie coś słychać w przednich prawych.
                  Proponuję co jakiś czas też tylne opuścić, żeby się mechanizm nie zastał na stale

                  Pozdrawiam
                  Pozdrawiam

                  Mój Black & White

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X